П`ятниця, 14.08.2020, 23:02 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Каталог статей

Головна » Статті » Життя школи » На шпальтах газет

Талант мужніх
„Енергією мужності" назвав свою рецензію-роздум, опубліковану в журналі „Отражение", наш земляк поет Віктор Руденко, який, прочитавши поетичну збірку білицьких авторів „Почуття вголос", не міг не висловити свої „думки вголос". В наш час, який, за словами В.Маяковського „трудноватый для пера", вони, біличани, знаходять в собі мужність і силу, щоб творити і видавати свої поезії 

- „Поклон тебе, пишущая братия! Беда-поруха отхлынет, а слово, как явление жизни облагородит
душуи весь нелегкий шахтерский труд»,- мовить Віктор Руденко.


Ірина Калініна
голова поетичного клубу „Крила надіІГ.

Книга побачила світ у грудні 2009 р., напередодні 50-го річного ювілею шахти „Білицька" і швидко розійшлась по бібліотеках, школах. Тираж у 1430 примірників не зміг задовольнити попит наших земляків на поетичне слово.

В цьому можна було впевнитися на презентації книги у білицькому Будинку культури ім.Т.Г.Шевченка. Підготувала і вела захід'завідуюча культмасовим відділом Л.Ф.Алексєєнко, а головними учасниками і глядачами і заходу стали учні шкіл міста. Прийшли на свято педагоги, ветерани, всі, хто полюбляє поетичне слово. Відкрив презентацію Гімн м.Білицького на слова Анатолія Копцова, музику Олени Губи.

До речі, вихованці О.О.Губи були головними виконавцями поезій, пісень на слова місцевих авторів та музику Олени Олімпіївни.

У вступному слові А.Д.Копцов, ініціатор, редактор, продюсер, можна сказати, рідний батько книги, розповів про нелегкий, але переможний шлях, який передував її виходу в світ.

Серед авторів книги люди різних професій - гірники і педагоги, підприємці і медики, будівельники і школярі, юні поети і пенсіонери.

Діти уважно перечитали їхні вірші, обрали улюблені і виразно декламували їх зі сцени. Зі своїми улюбленими творами виступили поети: Микола Новописний, Євген Бахтін, Анатолій Плетінь, Геннадій Романенко, Василь Брик, Павло Сребренець та інші. Тремтливою нотою пролунав виступ ветерана педагогічної праці Галини Андріївни Тригубової, яка розповіла про перші кроки до літератури її колишньої учениці Тетяни Добровольської, вчителька зберігає вже понад 25 років.

Не обійшлося без музики. Свої пісні виконали Григорій Заварзін та Надія Мельник, а найбільше пісень пролунало на слова і музику Олени Губи, викладача дитячої музичної школи №2. Окремі пісні виконали її онуки Юля Губа та Олег Корячко.

На завершення хочу знову звернутися до Віктора Руденка, нашого критика і великого Донецького поета:

- Я держу в руках книгу своих земляков и, честное слово, хочу всех их пригласить к себе в гости. Зто несбыточно, но я хочу. Прекрасную написали книжку. Есть, конечно, здесь сильнее строчки, есть слабее. Но не в зтом суть, а в том, что мои земляки подвиг... В моих руках птица-книга, которая греет знергией человеческих душ...

Щасливого польоту, книго-птахо!

Категорія: На шпальтах газет | Додав: dirigor (14.05.2011)
Переглядів: 516 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]